10 tipp az ünnepek utánra, hogy újra fitt legyél

Néhány hasznos és követhető ötlet, hogyan figyeljünk a saját egészségünkre és a környezetünkre.

10-tipp-az-unnepek-utanra-hogy-ujra-fitt-legyel

A karácsonyt és az új évet bőséges ebédekkel és vacsorákkal ünnepeltük?

Ki se mozdultunk a meleg lakásból és a bejglis tálcák mellől? A szeretteink körében töltött ünnepi időszak végeztével

az igazán bátrak felállnak a mérlegre és megmérik magukat.

Hány kilót szedtem fel? Januártól kezdődik a fogyókúra! Így aztán a legkülönfélébb divatdiétáknak hódolunk: a káposztaleves-diéta, időszakos böjt, az ananász-rizs diéta.

 

 

 

 

Sajnos a meggondolatlanul megkezdett, időnként szélsőséges fogyókúrákat vagy hamar abbahagyjuk, vagy fellép a jojó effektus, amikor a hirtelen leadott kilók gyorsan visszakúsznak, amikor abbahagyjuk a kúrát.

 

Néhány hasznos tipp, hogy tartósan újra formába lendüljünk:

 

1. Kezdjük újra következetesen a testmozgást, a napi 10 000 lépés ajánlása jó megoldás a kevésbé aktív életmódot követők számára. Sportosabbak esetében kezdjük újra a rendszeres edzéseket, esetleg tűzzünk ki magunk elé egy célt, például egy versenyt. 2025-ben nevezzünk be a maratonra!

 

2. Kerüljük a drasztikus diétákat és ne döntsünk a saját fejünk után. Az olyan divatdiéták, amelyek nagyon kevés élelmiszercsoportra csökkentik az ételbevitelt, rendkívül kiegyensúlyozatlanok. Ha egy ideig minden nap csak zöldséglevest ennénk, nagyon egyhangú és fehérjeszegény lenne 2025.

 

3. A lencsét ne csak szilveszterkor fogyasszuk. Ismert hüvelyeseink olyan ételek, amelyeket hetente legalább háromszor kellene feltálalni. Jót tesznek nekünk és a bolygónak is!

 

4.  A reggeli a legfontosabb étkezés. Ne a reggelit, inkább a vacsorát hagyjuk ki!

 

5. Válasszuk a hagyományos mediterrán étrendet, nagyon kevés felvágottal és vörös hússal. Az érett sajtok fogyasztását is korlátozzuk.

 

6. Keressük a hazai és szezonális gyümölcsöket és zöldségeket, amelyek frissebbek, tápanyagokban gazdagabbak, és csökkentik a szállításból származó üvegházhatású gázok kibocsátását. Váltogassuk a főtt és nyers zöldségeket, az ebédet és a vacsorát pedig kezdjük zöldségekkel, hamarabb jóllakunk!

 

7. Ha komolyabb problémánk van, forduljunk dietetikushoz vagy keressünk fel orvost.

Ne azt a fogyókúrát kövessük, amit a barátunk vagy a személyi edzőnk ad a kezünkbe. A speciális étrendnek egyénre szabottnak kell lennie!

 

8. Igyunk sok vizet! Legyen mindig kezünk ügyében egy kulacs és mérjük a bevitt víz mennyiségét. Ha nem vagyunk hozzászokva, fogyasszunk cukormentes gyógyteákat.

 

9. Kerüljük a magas dózisú C-vitamin tablettákat, mivel a felesleges C-vitamin a vizelettel távozik és megterhelheti a vesét; vigyük be inkább természetes forrásból, gyümölcsökből, zöldségekből.

 

10. Építsük újra emésztőrendszerünk bélflóráját fermentált ételekkel, például kefirrel, savanyú káposztával vagy kóstoljuk meg a japán fermentált babpürét, a misót. Kalandra fel!

 

  • megosztas-feliratkozas-tamogatas
  • Olvasóink támogatásának köszönhetően ez a cikkünk is ingyenesen hozzáférhető. Ha tetszenek írásaink, oszd meg őket barátaiddal, iratkozz fel heti hírlevelünkre, legyél te is a támogatónk!

Forrás: www.cittanuova.it

Fordította: Paksy Eszter Fábri Rita szkmai tanácsaival

Legújabb könyveink: