A cikk szerzője jelenleg rehabilitációját tölti egy komoly műtét után. Hogyan lendült át az életige segítségével elbizonytalanodásán? Hogyan telt a műtét utáni pár óra? Hogyan ragasztja át bizakodását társaira a kórteremben? – ...
A tétlenség ajándéka
A júliusi életige ráirányította a figyelmünket arra, hogy nemcsak a tevékeny élet lehet értékes. Az alábbi tapasztalatban egy váratlan helyzet segített ezt megélve megérteni.

Nagyon örültünk, amikor megtudtuk, hogy két év kényszerű kihagyás után az idén újra lesz Máriapoli. (A Fokoláre Mozgalom több napos nyári lelkigyakorlata.) Nagyon vágytunk már a személyes találkozásra. Mi Budapest közelében lakunk, a programot pedig Szegeden szervezték meg és elsősorban a helyi közösségnek, így kevés szállás állt rendelkezésre, , de remélve, hogy lesz hely, mi is jelentkeztünk. Elfogadták a jelentkezésünk, így örömmel készültünk a programra, aztán megérkeztek a nem várt akadályok. A férjem sajnos nem kapott szabadságot, ezért mi csak egy nappal később, péntek este tudtunk leutazni. Arra sem gondoltunk, hogy az e havi életigét („Márta, Márta, sok mindenre gondod van, és sok minden nyugtalanít, pedig csak egy a szükséges. Mária a jobbik részt választotta, nem is veszik el tőle soha”– Lk 10, 41-42) szó szerint kell megélnünk.
Történt ugyanis, hogy még a hét elején az egyik lábamon a visszér kiszakadt és egy nagy vérömleny keletkezett. Az orvos ellátott minden „jóval” (kenőcs, gyógyszer), kiokosított, hogyan fáslizzam a lábam és rám parancsolt, hogy pihentessem, ne erőltessem. A hétvégi utazást megengedte, azzal a feltétellel, ha betartom, amit mondott.
Már hét közben kaptam a kedves telefonokat a szervezőktől, hogy várnak szeretettel, és kérdéseket is, hogy esetleg be tudnánk-e segíteni itt-ott. Mindenre nemet kellett mondanom, vagy azért, mert később érkeztünk, vagy a lábam miatt. Furcsa érzés volt, hiszen eddig mindig szívesen adtam a részem a férjemmel együtt a közösségi programokhoz.
Így érkeztünk meg Szegedre. Már a kezdet is különleges volt, mert kiderült, hogy a szállásadónk is szarvasi származású, így „földik” vagyunk, közös ismerősökkel, emlékekkel. Mivel nem tudtam tevékeny lenni, felpolcolt lábbal ülve azt szerettem, arra figyeltem, aki éppen mellettem volt. A program és az elmélkedések mellett nagyon sokat adtak ezek a találkozások, beszélgetések a régi ismerősökkel és az újakkal egyaránt. Megélhettem azt, hogy nem a rám váró feladatok jártak a fejemben, hanem nyitott szívvel befogadtam mindent és mindenkit.
Ezen a Máriapolin mi csak a korlátainkat tudtuk ajándékozni, mégis megtapasztaltuk hogy ebben a „tétlenségben” ott volt Isten szeretete és jelenléte a többiek által.A végén azért egy pici „Mártás”, cselekvő szolgálat is akadt, mert két résztvevőnek segíthettünk a hazajutásban.
-
-
Olvasóink támogatásának köszönhetően ez a cikkünk is ingyenesen hozzáférhető. Ha tetszenek írásaink, oszd meg őket barátaiddal, iratkozz fel heti hírlevelünkre, legyél te is a támogatónk!
Fotó: Dan Gold /unsplash